SPOLEČNOST SCANSERVICE A.S. NABÍZÍ
  • Zpracování digitalizace podle předpisů vydaných Národní knihovnou ČR, které umožní přístup k maximálnímu možnému množství archiválií, knih a dalšího tištěného materiálu co možná největšímu počtu uživatelů.
  • Zpracování digitalizace podle individuálních potřeb a požadavků klienta.

V obou případech používá společnost scanservice a.s. praxí ověřené metody digitalizace, které jsou vhodné pro daný formát a kvalitu originálu a které splní požadavky klientů.

Společnost scanservice a.s. zajišťuje digitalizaci nejen historické i současné knižní a novinové produkce, ale i libovolných svázaných dokumentů podle specifických požadavků klienta. Současné technologie společnosti scanservice a.s. umožňují digitalizovat nejen knihy, periodika, kroniky, matriky, hřbitovní knihy, svázané zápisy, ale i sbírky fotografií, negativů, novinových výstřižků nebo známek.

Klienty společnosti scanservice a.s. jsou  zejména knihovny (program VISK7), muzea, obce, školy a další organizace, které v plné míře oceňují výhody digitalizace.

Digitalizační linka – automatický knižní skener je jednou z mnoha možností, které portfolio digitalizačních řešení nabízí. Jedná se o kompletní digitalizační systém s automatickým obracečem stránek, který skenuje jejich obsah bez asistence obsluhy. Vestavěná technologie 4DigitalBooks garantuje souvislost textu a systém detekce papíru zaručuje, že žádná stránka nebude vynechána ani nebude naskenována dvakrát. Automatický knižní skener nepoškozuje originál a je vhodný pro všechny typy současných i starých knih, časopisů, svázaných novin a jiných vázaných dokumentů. Systém pracuje s knihami s různou tloušťkou, strukturou i porozitou papíru, s měkkými či tuhými deskami vazby a toleruje i desky lehce zdeformované.

Cílem digitalizační linky je odstranit ruční otáčení stránek a zaručit maximální efektivitu skenování. 4DigitalBooks představuje robota, který zvládne skenování knihy s minimálním nebo žádným lidským zásahem. Digitalizační linka oddělí stránky s dokonalou přesností a zaručí maximální možný výkon. Proto mohou být i velké digitalizační projekty realizovány v rekordním čase. Linka poskytuje nejlepší kvalitu digitálního obrazu nejrozmanitějších vázaných dokumentů nezávisle na papíru, struktuře vazby, formátu či tloušťce stránky. To zaručuje kvalitu OCR a formátových konverzí. Celý proces digitalizace probíhá v prostředí s konstantní okolní teplotou a veškeré materiály, které přicházejí do styku s knihou, jsou v souladu s požadavky na ochranu dokumentu. Materiály byly zvoleny tak, aby zaručovaly bezpečnost knihy, a to i z hlediska chemického složení.

Zavřít